środa, 24 kwietnia, 2024

Chcesz trenować, ale nie pozwala Ci na to brak wolnego czasu? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z oferty treningu EMS! Co to jest? Kiedy warto się na niego zdecydować? Sprawdź!

Trening EMS – co to jest?

EMS – Electric Muscle Stimulation tłumaczy się jako elektrostymulacja mięśni. To proces polegający na oddziaływaniu na tkankę mięśniową z użyciem prądu elektrycznego, a dokładnie impulsów dostarczanych przez specjalne elektrody.

Treningi EMS są obecnie bardzo popularne, ponieważ dzięki impulsom elektrycznym można uzyskać bardzo dobry efekt w porównaniu do zwykłych ćwiczeń. Impulsy powodują silniejszą pracę mięśni, co przekłada się na lepsze efekty treningowe.

Kiedyś treningi tego typu były dostępne tylko dla wybranych – stosowali je między innymi czołowi piłkarze. Teraz jednak, gdy sprzęt do treningów EMS staniał, są one dostępne niemalże dla każdego, kto chciałby skorzystać z tej formy ćwiczeń. Na czym dokładnie polegają treningi EMS i kiedy warto się na nie zdecydować?

Na czym polegają treningi EMS?

Treningi EMS, czyli elektrostymulacji mięśniowej są rodzajem treningów personalnych, co oznacza, że są one prowadzone razem z trenerem personalnym. Jego indywidualna pomoc pozwala wtedy na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, ponieważ trener dobiera wtedy specjalny rodzaj ćwiczeń do potrzeb swojego klienta.

Na pierwszym spotkaniu trener personalny dokładnie mierzy i waży ciało swojego klienta, aby następnie na postawie jego celów treningowych dopasować dla niego właściwy zestaw ćwiczeń. Następnie klient wykonuje je w specjalnym ubraniu do treningu EMS, które wyposażone jest w elektrody. Elektrody te podłączone są do urządzenia treningowego, które pokazuje również, jak należy wykonywać ćwiczenia, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Gdzie można skorzystać z treningu EMS?

Aktualnie trening EMS jest dostępny w wielu punktach. Jest on prowadzony także w klubach sportowych, gdzie można skorzystać tylko z niego. Dysponują one wtedy szeroką gamą sprzętu i zatrudniają doświadczonych trenerów personalnych mających duże rozeznanie w stosowaniu tego typu sprzętu.

Gdy chodzi o profesjonalny trening EMS w Krakowie, do dyspozycji jest obecnie wiele punktów, w których można z niego skorzystać. Jest on także dostępny w innych miastach w Polsce.

Jak często należy trenować z użyciem EMS?

Tym, co wyróżnia treningi EMS na tle innych typów treningów, jest ich czas trwania. Podczas ćwiczeń dochodzi wtedy do znacznie większego zaangażowania wielu partii mięśniowych – około 90% całego aparatu mięśniowego ciała. Ruchy mięśni są wtedy bardziej intensywne, co jednocześnie powoduje, że ćwiczenia nie muszą być wykonywane aż tak forsownie oraz tak często.

Wobec tego trening EMS pozwala na spalenie znacznie większej ilości kalorii i znacznie skuteczniej aktywuje mięśnie do pracy w porównaniu ze zwykłym treningiem. To powoduje także, że nie wymaga on częstego prowadzenia. Zwykle wystarcza około 1-2 treningów trwających po 20 minut na tydzień!

Kiedy warto zdecydować się na trening EMS?

Trening EMS jest rekomendowany dla każdego, kto chciałby uzyskać bardzo dobre efekty, jednak nie ma czasu na systematyczne wizyty na siłowni albo w klubie fitness.

Za pomocą treningów EMS można uzyskać efekty jak:

  • zwiększenie masy i siły mięśniowej
  • zrzucenie nadmiaru kilogramów
  • zredukowane bólów mięśni, na przykład bólu pleców
  • poprawa wyglądu ciała – redukcja cellulitu
  • zwiększenie wydolności organizmu
  • zredukowanie widocznych obrzęków

Gdy zatem chcesz trenować, ale brakuje Ci na to czasu, pomyśl o skorzystaniu z oferty treningów EMS!

0 Comments

Leave a Comment