czwartek, 30 maja, 2024

Takie pytanie zadaje sobie wielu Polaków każdego roku, oto najlepsze miejsca na spędzenie lata nie opuszczając granic Polski.

Wakacje nad morzem

Region, który cieszy się nieustanną popularnością od wielu lat, świetny pomysł dla miłośników wylegiwania się na plaży czy fanów sportów wodnych. Jeśli niestraszne nam tłumy plażowiczów, Sopot czy Gdańsk będzie idealnym rozwiązaniem, zapewnią nam niezapomniane wrażenia i liczne rozrywki.
Dla tych, którzy chcą spędzić wakacje nad Bałtykiem w spokoju, bez tłumów innych plażowiczów świetnym pomysłem jest zawitanie do Jastarni czy Dębek, piękne, czyste i szerokie plaże, oddalone od zabudowań czy ulic, pozwalają nam odpocząć od zgiełku,łagodne zejścia do wody oraz delikatne wydmy sprawiają, że są to idealne miejsca aby wypocząć nad morzem w bardzo komfortowych warunkach.

Wakacje w górach

Góry to nie zawsze cisza i spokój, wiele górskich miejscowości turystycznych tętni życiem podczas wakacji. Jeżeli więc nie odpowiada nam duża ilość turystów musimy wybierać mniej znane miejsca.
Zakopane to jeden z najpopularniejszych górskich celów turystów, jeśli lubimy otaczać się ludźmi i nawiązywać nowe kontakty, to świetny wybór na wypoczynek w górach, wiele zróżnicowanych atrakcji sprawia, że nie można się tam nudzić.
Ustrzyki Dolne to zaś idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz po za spacerowaniem po szlakach górskich chcą zwiedzić ciekawe miejsca, możemy tam zobaczyć dawną synagogę, cerkiew czy cmentarz żydowski.
Krynica Zdrój to świetny wyrób dla osób, które chcą zaznać masarzy, zabiegów leczniczych czy wód leczniczych. W Krynicy Zdrój odbywa się także wiele koncertów czy spotkań kulturowych a wszystko w otoczeniu pięknych gór Beskidu Sądeckiego.

Mazury

W krainie tysiąca jezior wbrew pozorom można spędzić wolny czas na wiele sposobów. Mrągowo jest najlepszym wyborem dla fanów festiwali, w mieście jest wiele restauracji oraz barów, można tam także zobaczyć rozmaite zabytki jak Wieża Bismarcka, cerkiew czy ratusz. Wokół miejscowości są cztery jeziora co pozwala na wypoczynek nad wodą w rozmaity sposób.

Giżycko to świetne miejsce dla wielbicieli żeglugi, posiada ono aż dwanaście portów, w tym Port Żeglugi Mazurskiej co pozwala na wybranie się w rejs np do Węgorzewa. Po żegludze można zaznać tam także koncertów, które odbywają się w sezonie letnim lub wybrać się na plażę.

Iława to najlepszy wybór dla fanów sportów wodnych oraz wypoczywania na plaży, można zaznać tego nad Jeziorem Jeziorak czyli najdłuższym jeziorem w Polsce. Znajduje się tam także Centrum Turystyczno Rekreacyjne, możemy skorzystać tam z basenu, sauny, solarium, siłowni, kręgielni czy komnaty solnej. Bez problemu wynajmiemy tam kajak, rowerek wodny, motorówkę lub skuter wodny.

Nasz kraj oferuje wiele pięknych, różnorodnych miejsc na spędzenie wakacji w taki sposób jaki nam odpowiada. W wielu miejscach jest duży wybór hoteli, apartamentów czy domków letniskowych przez co możemy spędzić wakacje w wybranym miejscu,terminie oraz budżecie. Warto odwiedzić wymienione miejsca aby poznać piękno naszego kraju.

0 Comments

Leave a Comment