wtorek, 25 czerwca, 2024

Laserowe usuwanie rozstępów to propozycja dla każdego. Rozstępy to problem dotykający coraz więcej osób. Jest to dosyć szpecące i powodujące niskie poczucie wartości. Naprzeciw temu wychodzi współczesna medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi likwidujące kłopot. Usuwanie rozstępów to propozycja dla takich osób. Zdobycze medycyny oraz odpowiednia pielęgnacja skóry niwelują problem rozstępów.

Przyczyny powstawania rozstępów i sposoby zapobiegania ich wystąpieniu

Rozstępy to wrzecionowate blizny występujące na skórze człowieka. Przyczyny powstania są różne. Główną z nich jest rozciąganie się skóry na skutek szybkiego przybierania na wadze. Jednakże nie jedyną. Rozstępy powstają także u osób zmagających się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej w takich okresach życia jak dojrzewanie, menopauza, ciąża.

Przyczyną może być też nieodpowiednia pielęgnacja skóry, brak nawodnienia. Skóra traci wodę i jest mało elastyczna i podatna na uszkodzenia a efektem tego stanu rzeczy są rozstępy. Likwidacja rozstępów domowymi metodami jest trudna, łatwiej przeciwdziałać niż leczyć. Dbaj o skórę od zewnątrz i wewnątrz, zadbaj o nawilżenie i pobudzanie krążenia krwi. Odpowiednia zdrowa dieta oraz dużo ruchu pomogą zminimalizować ryzyko powstania rozstępów na skórze.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu usuwania rozstępów

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są świeże rozstępy zauważone niedawno. W przypadku starszych zmian konieczna będzie dłuższa terapia. Zabiegi poprzedza wywiad z kosmetologiem, który dobiera odpowiednią metodę.

Istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegów na rozstępy m.in.:
• infekcje bakteryjne lub wirusowe,
• ciąża i karmienie,
• przyjmowanie izotretynoiny,
• radioterapia,
• zaburzenia układu immunologicznego,
• zaburzenia gojenia,
• typ skóry VI,
• łuszczyca,
• bielactwo.

Rozstępy zlikwidujesz Clinica Cosmetologica, która stosuje innowacyjne bezbolesne metody dające rewelacyjne rezultaty. Osoby o niskim progu bólowym mogą dodatkowo użyć znieczulającego kremu. Sprawdź jakie zabiegi na rozstępy w Gdańsku oferuje Clinica Cosmetologica.

Charakterystyka i efekty zabiegów usuwania rozstępów

Zabiegi na rozstępy są bardzo urozmaicone. Oto metody laserowe:

  • Laser Palomar Emerge – mikro wiązki światła przenikają do skóry na głębokość 1,5 cm. W tym miejscu są uszkadzany naskórek i skóra właściwa w sposób kontrolowany. Efektem jest intensywna regeneracja włókien skóry. Produkuje ona fibroblasty odbudowujące włókna kolagenu i elastyny w skórze. Uszkodzenia są zastępowane zdrową tkanką.
  • Laser Harmony XL Pro iPixel – mikrouszkodzenia tkanek skóry, jej przebudowa i naprawa uszkodzonych fragmentów.
  • Laser frakcyjny CO2 Smart Xide 2 – nieinwazyjna metoda prowadząca do koagulacji tkanek w strefie mikro termalnej. Skóra sama się regeneruje i wytwarza kolagen. Rozstępy są wygładzane.
  • Laser Harmony XL Pro Clearlift – impulsy wzmacniają wiązania kolagenu w skórze właściwej, rozstępy zmniejszają się w efekcie mocniejszej skóry.

Pielęgnacja skóry po przeprowadzeniu zabiegu usuwania rozstępów

Zabiegi na rozstępy dają trwałe rezultaty. Włókna kolagenu w skórze zostają odbudowane. Należy jednak podjąć odpowiednie kroki ujędrniające i nawilżające skórę, aby rozstępy nie powróciły. Sposób postępowania po zabiegu jest uzależniony od metody terapii wybranej przez kosmetologa. Efekty laserowego usuwania rozstępów pojawiają się szybko od razu, czasem występują po upływie kilku tygodni.
Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się rozstępów należy stosować się do zaleceń lekarza kosmetologa. trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, zdrową dietę i dużą dawkę ruchu. Skóra musi być karmiona kremami nawilżającymi. Przy takim postępowaniu zminimalizujesz ryzyko powrotu rozstępów.

Podsumowanie

Jeżeli masz problem z rozstępami laserowe zabiegi usuwania rozstępów są dla ciebie. Warto z nich skorzystać, aby zlikwidować wstydliwy mankament urody i przywrócić dobre samopoczucie i poczucie piękna. zaufaj doświadczonemu personelowi, który zadba o twoją skórę. Skorzystaj z likwidacji rozstępów w Gdańsku.

FAQ

1. Ile kosztuje zabieg usuwania rozstępów w Gdańsku?
Cena zabiegów zależy od konkretnej metody usuwania rozstępów i wahają się od 500 do kilku tysięcy złotych.

2. Jak zapobiegać powstawaniu rozstępów?
Aby zapobiegać powstawaniu rozstępów jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu, dieta obfita w owoce i warzywa. Pomogą też masaże pobudzające krążenie krwi.

3. Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu usuwania rozstępów?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu usuwania rozstępów są: infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, ciąża i karmienie, twardzina, radioterapia, skłonność do opryszczki, łuszczyca, bielactwo, typ skóry IV. Ewentualne przeciwwskazania powinno się omówić z kosmetologiem wykonującym zabieg.

0 Comments

Leave a Comment