środa, 29 maja, 2024

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych kilogramów i wreszcie uzyskać to plażowe ciało, o którym marzyłeś, będzie to wymagało dużo ciężkiej pracy, konsekwencji i wytrwałości. Jednak prawdopodobnie nie jest to dla ciebie główna wiadomość. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Jak długo powinienem ćwiczyć każdego dnia?” Krótka odpowiedź brzmi – to zależy. Wszyscy mamy inny metabolizm, co oznacza, że ​​nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. W poniższym przewodniku zagłębimy się w ten temat, aby, miejmy nadzieję, pomóc Ci ułożyć skuteczny plan treningu i osiągnąć cele w zakresie zdrowszego ciała i ducha.

Rozważ swoje cele

Przed utworzeniem harmonogramu ćwiczeń musisz poświęcić trochę czasu na określenie swoich celów fitness. Przez to mamy na myśli przede wszystkim idealną wagę docelową. Zrozumienie tego, gdzie jesteś teraz i gdzie chcesz być, nie tylko pomoże Ci ćwiczyć wydajniej, ale także pomoże Ci zachować motywację podczas całej podróży odchudzającej. W związku z tym zacznij od pomiaru wzrostu i masy ciała i oblicz wskaźnik masy ciała, współczynnik, który ocenia całkowitą zawartość tkanki tłuszczowej.

Sugerowana ilość codziennych ćwiczeń

Aby określić, jak długo powinieneś ćwiczyć każdego dnia, musisz wziąć pod uwagę ogólny poziom sprawności. Na przykład, jeśli nie byłeś na siłowni lub nie uprawiałeś regularnej aktywności fizycznej od jakiegoś czasu, najlepiej zacznij powoli; 15-20 minut dziennie przez pierwszy tydzień lub dwa powinno pomóc Twojemu organizmowi ponownie zaznajomić się z aktywnością.

Następnie trenerzy osobiści zalecają stopniowe wydłużanie tego czasu, aż osiągniesz 35-40 minut energicznych codziennych ćwiczeń. Nigdy nie spiesz się do długich i intensywnych sesji treningowych, mając nadzieję, że dzięki temu szybciej schudniesz; to proces i twoje ciało musi się dostosować. Dlatego staraj się spędzać pół godziny każdego dnia, a gdy już to robisz, przeszukuj sieć w celu znalezienia zaufanej witryny z poradami dotyczącymi ćwiczeń i odżywiania, które pomogą Ci optymalnie schudnąć.

Zalecenia treningowe

Istnieje kilka sposobów na odchudzanie poprzez ćwiczenia fizyczne. Niezmiennie będzie to wymagało dużo wysiłku cardio, aby Twoje serce biło szybciej, spalało kalorie i zwiększało twoją wytrzymałość i wytrzymałość. To powiedziawszy, nie ograniczaj się tylko do umiarkowanego tempa na bieżni lub eliptycznego za każdym razem. Pamiętaj, że sposób ćwiczeń jest tak samo ważny jak czas. Na przykład możesz na przemian wykonywać długie sesje o niewielkim wpływie (45-90 minut) i krótsze o dużej intensywności (20-30 minut).

Urozmaicenie treningu z pewnością przyniesie również lepsze wyniki. Wybierz aktywność, którą lubisz, niezależnie od tego, czy jest to piłka nożna, jazda na rowerze czy wiosłowanie, i przetestuj swoje tygodniowe limity. W połączeniu z dużą ilością cardio i zdrową dietą, powinieneś zacząć widzieć wyniki w mgnieniu oka. Pod koniec dnia wielu ludziom udaje się znaleźć równowagę metodą prób i błędów, więc pierwsze kilka tygodni ćwiczeń poświęć na eksperymentowanie i sprawdzanie, co działa w Twoim przypadku.

Znaczenie odpoczynku

Wiele osób chcących schudnąć często ma wrażenie, że muszą codziennie ćwiczyć. Robienie tego od samego początku to najlepszy sposób na wyczerpanie się, rzucenie ręcznika i powrót do starych nawyków. Jak ustalono, zacznij powoli i znajdź swój własny rytm. Jeśli jesteś w stanie i chcesz ćwiczyć od 5 do 6 dni w tygodniu, stwórz rutynę, która nie doprowadzi Cię do całkowitego wyczerpania. Jeśli jednak możesz chodzić na siłownię tylko raz lub dwa razy w tygodniu, daj tym sesjom wszystko, co masz, ponieważ twoje ciało będzie miało więcej czasu na regenerację w międzyczasie.

Śledzenie postępów

\Wreszcie, co ważne, priorytetem powinno być monitorowanie postępów. Niezależnie od tego, czy odbywa się to za pośrednictwem dziennika, aplikacji fitness czy robienia selfie w szatni, zawsze monitoruj, jak daleko jesteś od osiągnięcia swoich celów. To zapewni Ci motywację i pomoże ocenić Twoją wydajność i poziom sprawności. Mając wiedzę, którą zdobywasz w czasie, będziesz w stanie dokonywać bardziej świadomych wyborów dotyczących czasu trwania sesji treningowych.

Najwyraźniej samodyscyplina i poznanie własnego ciała są niezbędne do ustalenia właściwej rutyny ćwiczeń. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na usługi osobistego trenera, który dostosuje dla Ciebie treningi i plany posiłków, zaleca się, abyś kontynuował dokumentowanie siebie i eksperymentowanie z różnymi czasami trwania sesji, aż osiągniesz dobrą, trwałą równowagę. Utrata wagi (i utrzymanie jej na uboczu) wymaga czasu, więc nie spiesz się i pozwól sobie na synchronizację ze swoim ciałem.

0 Comments

Leave a Comment