wtorek, 25 czerwca, 2024

Zamierzasz rozpocząć grę w tenisa? Rakieta to podstawowe wyposażenie. Co kupić? Poznaj nasze porady, aby znaleźć najlepszy model dla siebie!

Wybór odpowiedniej rakiety tenisowej ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa na komfort i efektywność gry. Dobra rakieta tenisowa pozwoli na poprawę celności, nie będzie męczyła rąk, a także da większą satysfakcję.

Rakiety tenisowe na start – najważniejsze cechy

Aby wybrać dobrą rakietę tenisową dla początkującego gracza, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii dotyczących jej budowy.

Przede wszystkim rakieta tenisowa dla osoby początkującej powinna być lekka, aby nie obciążała ona nadmiernie dłoni. Dzięki temu odbicia nie będą wprawdzie aż tak mocne, ale będą znacznie wygodniejsze. Po treningach nie będzie także odczuwane silne zmęczenie dłoni.

Druga kwestia to wielkość główki rakiety. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tenisem polecana jest rakieta tenisowa o większej główce, która z powodu jej wielkości może zapewnić wtedy o wiele lepszą celność.

Warto także zwrócić uwagę na materiały. Dobra rakieta tenisowa powinna być wykonana z wytrzymałego surowca, na przykład z grafitu.

Gdzie kupić rakietę tenisową?

Zakup rakiety tenisowej nie stanowi już dzisiaj żadnego problemu i można kupić ją w wielu sklepach.

Szeroka gama modeli dostępna jest w sklepach tenisowych – specjalizujących się w sprzedaży produktów dla tenisistów. To tam można przebierać w różnorodnych produktach doskonałych również na start. Pracownik sklepu tenisowego może też doradzić, jaką rakietę wybrać.

Dobrym wyborem będzie także zakup rakiety w internecie, gdzie nie tylko czeka wiele modeli do wyboru, ale również można zakupić wtedy potrzebne wyposażenie w bardzo przystępnych cenach.

Ponadto rakieta tenisowa może być kupiona w markecie sportowym – dzisiaj artykuły do tenisa można dostać w wielu sklepach działających w galeriach handlowych oraz w popularnych sieciach sklepów sportowych.

Ile kosztuje rakieta do tenisa?

Zakupienie rakiety tenisowej nie jest związane z bardzo wysokim kosztem, jednak trzeba pamiętać o tym, że cena będzie wskazywała również na jakość. Droższa rakieta tenisowa wykorzystuje znacznie lepsze technologie niż ta tania, co powoduje, że będzie zapewniała ona znacznie wygodniejszą, przyjemniejszą grę.

Markowe rakiety tenisowe dla początkujących graczy można kupić w cenach rozpoczynających się już od około 120 złotych. Za wyższej klasy model należy zapłacić najczęściej od około 300 do 500 złotych. Ceny rakiet można sprawdzić teraz w sklepach internetowych.

0 Comments

Leave a Comment