środa, 29 maja, 2024

Wielkimi krokami zbliża się kolejna gala UFC. Gdzie tym razem wystąpią najlepsi zawodnicy MMA? Z kim zawalczy Joanna Jędrzejczyk, która po dwuletniej przerwie wraca do oktagonu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Przypominamy w nim też dotychczasowe osiągnięcia polskiej zawodniczki. Zapraszamy do lektury!

Kiedy i gdzie odbędzie się gala UFC 275?

Po raz pierwszy od czasów pandemii gala UFC odbędzie się Azji, a dokładniej w Singapurze. Dotychczas były tam organizowane cztery tego typu wydarzenia: w 2014, 2017, 2018 i 2019 roku. Gala UFC 275 będzie miała miejsce w Singapore Indoor Stadium.

Obiekt ten powstał w 1989 roku, a koszt jego budowy wyniósł ok. 90 mln dolarów. Może pomieścić 12 tys. widzów. Oprócz gali UFC odbywają się tam też koncerty, mecze koszykówki, tenisa oraz wydarzenia związane z e-sportem.

Gala UFC 275 zaplanowana jest na 12 czerwca. Walki mają odbywać się w niedzielny poranek czasu miejscowego. Wszystko dlatego, żeby jak najwięcej kibiców ze Stanów Zjednoczonych mogło je zobaczyć.

Z kim zmierzy się Joanna Jędrzejczyk?

Podczas gali UFC 275 odbędzie się wiele ciekawych pojedynków. Walką wieczoru będzie starcie Glovera Teixeiry i Jiriego Prochazki. Obaj zawodnicy powalczą o tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej. O pas w wadze muszej powalczą z kolei Valentina Shevchenko i Taila Santos.

Polskich kibiców najbardziej powinna zaciekawić walka Joanny Jędrzejczyk, która powróci do oktagonu po dwóch latach przerwy. Nasza rodaczka zmierzy się Weili Zhang z Chin. Będzie to rewanż za pojedynek z marca 2020 roku, kiedy to obie panie walczyły o pas mistrzowski w wadze słomkowej.

Lepsza wtedy okazała się Zhang, wygrywając po decyzji sędziowskiej. Walka ta została ogłoszona jedną z najlepszych w całym 2020 roku. Polka straciła wtedy mistrzowski pas i teraz będzie robiła wszystko, aby ponownie wejść w jego posiadanie.

Weili Zhang urodziła się 13 sierpnia 1989 roku w miejscowości Handan. Ma 163 cm wzrostu i waży 52 kg. W MMA zadebiutowała w 2013 roku. Do tej pory stoczyła 24 walki, z czego 21 wygrała, w tym 10 przez nokaut.

Pierwszą walkę w UFC stoczyła w 2018 roku z Danielle Taylor. Wygrała ją przez jednogłośną decyzję sędziowską. W swoich dwóch ostatnich pojedynkach Chinka walczyła z Rose Namajunas. Obie te walki przegrała – pierwszą przez nokaut, a drugą przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Gdzie będzie można zobaczyć transmisję z gali UFC 275?

Prawa do transmisji gali UFC posiada stacja Polsat. To właśnie na jej antenach można śledzić walki Jana Błachowicza, Joanny Jędrzejczyk i wielu innych zawodników MMA. Galę UFC 275 będzie można śledzić też w internecie. W tym celu niezbędny jest jednak Fortuna kod promocyjny.

Rejestrując się przy jego pomocy, uzyskamy dostęp do streamów z tego wydarzenia oraz obstawiania meczy i walk. Należy jednak pamiętać, że konto założyć mogą jedynie pełnoletnie osoby. Każdy, kto zrobi to po raz pierwszy, otrzyma dodatkowo od Fortuny bonus powitalny.

Jak wyglądały ostatnie walki Joanny Jędrzejczyk?

Tak jak wspominaliśmy, Joanna Jędrzejczyk swoją ostatnią walkę stoczyła 7 marca 2020 roku. W październiku 2019 roku mierzyła się z kolei z Michelle Waterson. Pojedynek ten okazał się zwycięski dla Polki.

W swojej dotychczasowej karierze Jędrzejczyk stoczyła 20 walk. W 16 z nich wychodziła zwycięsko, a w 4 jako pokonana. Najwięcej razy wygrywała poprzez decyzję sędziowską (11).

Swój pierwszy pas mistrzowski UFC zdobyła w 2015 roku podczas gali w Dallas. Znokautowała wtedy Amerykankę Carlę Esparzę, a jej pojedynek okazał się na tyle atrakcyjny, że zgarnęła bonus finansowy za “walkę wieczoru”.

0 Comments

Leave a Comment